poniedziałek, 22 lipca 2019

Elewacje klinkierowe - dlaczego nie warto oszczędzać?

Optymalizacja kosztów związanych z budową i wykończeniem domu a zabiegi związane z jego estetycznym wyglądem rzadko idą w parze. Choć każdy kosztorys, każda wiedza i porada mają na celu ograniczenie kosztów i podniesienie standardów, czasami zwyczajnie tej wiedzy jest za mało. Jeśli więc po raz pierwszy dzięki temu artykułowi poznajesz, czym są płytki klinkierowe i cegły klinkierowe, masz dużą szansę odmienić wygląd swojego domu dość niskim kosztem. Naturalne i zdrowe tworzywa, szczególnie używane w budownictwie, przeżywają swój renesans.
Coraz większego znaczenia nabiera atrakcyjny wygląd materiałów połączony z co najmniej neutralnym (a najlepiej pozytywnym) wpływem na zdrowie. A jeżeli całość wcale nie kosztuje fortunę, osiągamy prawie pełnię zadowolenia. Klinkier jest w istocie rodzajem gliny wypalanej w piecach, gdzie wysoka temperatura nadaje mu odpowiednią twardość i niezwykłą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wypalona glina nie może więc być szkodliwa. Natomiast fakt, że przed wypaleniem można ją do woli kształtować, owocuje mnóstwem kształtów, form, wzorów i deseni. Oprócz tego oferuje się przebogatą paletę kolorystyczną. Klinkier to nie tylko elewacja. To także bardzo urokliwy wystrój wnętrza. A najprostszym sposobem, by przekonać się o niewielkich kosztach tej inwestycji, jest wzięcie sprawy w swoje ręce.
Klinkier to nie tylko płytki i cegły, ale także bardzo estetyczny i niezwykle wytrzymały bruk - zdjęcie powyżej. Niestety jego cena jest mało atrakcyjna w porównaniu z materiałami betonowymi lub granitowymi. Przez co jest dość rzadko wybierany przez inwestorów.
Jeśli elewacja w konkretnym kolorze znudzi nam się, istnieje możliwość przemalowania jej na inny odcień, co też prezentuje poniższe zdjęcie. Pamiętajmy także o odpowiednim doborze koloru fugi do cegieł, ma to ogromne znaczenie dla postrzegania koloru przez ludzki wzrok.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz